ŻYCZENIA IMIENINOWE

Czcigodny Księże Proboszczu Mieczysławie

W dniu Twojego święta składamy Ci najserdeczniejsze życzenia i podziękowania za dotychczasową posługę duszpasterską w naszej Parafii Św. Mikołaja w Polance Wielkiej.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Panu Bogu, że wyprzedzając ten trudny czas, w którym przyszło nam żyć, powołał do naszej Wspólnoty Parafialnej pełnego miłości do Boga i ludzi Kapłana.

Bóg zapłać

za nieprawdopodobne świadectwo Twojej wiary w Tego, który JEST i przychodzi przez każdą EUCHARYSTIĘ. Jesteśmy wdzięczni za niezwykle czułą opiekę, dbałość i wrażliwość na żywą obecność Boga w Najświętszym Sakramencie.

Bóg zapłać

za każde błogosławieństwo i łaskę, które otrzymaliśmy od Pana JEZUSA przez Twoje ręce w tym czasie, a dzięki Twojej nauce i napomnieniom ufamy, że żadnej nie zmarnowaliśmy.

Bóg zapłać

za Twoją otwartość, uśmiech, dobre słowo i szczególną troskę o WSZYSTKICH wiernych:

tych obecnych podczas nabożeństw, a w szczególności o nieobecnych, chorych, słabych, cierpiących, za którymi tak gorliwie się modlisz. Za udzielane nam Sakramenty Św. w tym naznaczonym bólem i cierpieniem roku.

Bóg zapłać

za nieprawdopodobny wzór kapłańskiej miłości do CZŁOWIEKA wyrażonej przez trudne decyzje, uwzględniające prymat ZBAWIENIA duszy ludzkiej oraz poszanowanie wolności jego sumienia.

ŻYCZYMY, by Księdza życie było, jak do tej pory, żywym głosem Ewangelii i wymownym świadectwem uznania pierwszeństwa BOGA w życiu kapłańskim, w którym przykazania Dekalogu stawiasz we właściwej kolejności.

Najważniejsza jest zawsze miłość do JEZUSA CHRYSTUSA, z ran Którego, wypływa PRAWDA, PRZEBACZENIE i MIŁOŚĆ do drugiego człowieka, oraz kapłańska odpowiedzialność za zbawienie jego duszy.

Niech Najświętsza Maryja Panna otacza Księdza swoim matczynym płaszczem chroniąc przed wszelkim złem oraz wyprasza u Swojego Syna wszelkie łaski i siły potrzebne w prowadzeniu NAS do domu OJCA.

ŻYCZYMY niesłabnącego żaru Ducha Świętego w głoszeniu Słowa Bożego. Światła w podejmowaniu niełatwych decyzji na drodze kapłańskiej posługi w tak przełomowym dla całego Kościoła czasie, oraz realizacji wszystkich zamierzeń i planów związanych w szczególny sposób z naszą Parafią.

Niech Bóg obdarza Cię swoim Błogosławieństwem oraz stawia na Twojej drodze życzliwe, godne zaufania osoby.

ŻYCZYMY otwartych i przyjaznych serc wszystkich Parafian.

Zapewniamy o naszej modlitwie.

Szczęść Boże,

Wspólnota Parafialna Św. Mikołaja w Polance Wielkiej

Drogi Solenizancie – Księże Proboszczu Mieczysławie!

Słysząc dzisiejsze czytania mszalne nie można nie pomyśleć, że jesteś przez Boga szczególnie umiłowany, jeśli w dniu Twojego święta podarował Ci tak szczególne Słowo…

Wiemy, że ostatni rok nie był dla Księdza łatwym czasem… Jednak dzisiejszy psalm daje tak wiele nadziei:

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi;

niech nam ukaże pogodne oblicze.

Aby na ziemi znano Jego drogę,

Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Mocno ufając w to Boże zmiłowanie i błogosławieństwo, wierzymy, że dobry Bóg ukazuje Księdzu „pogodne oblicze” i mimo trudów daje znaki swojej obecności.

Dziękujemy, że tak wiele razy w tym 2020 roku dał Ksiądz świadectwo tego, że robi wszystko, by ludzie, by parafianie „znali Jego drogę, Jego zbawienie wśród wszystkich narodów”… Dziękujemy, że dobro parafian i zdrowie naszych dusz tak głęboko leży Księdzu w sercu!

Dziękujemy, że mamy zawsze dostęp do naszej świątyni i do sakramentów, że możemy, jak pasterze z Ewangelii, w Eucharystii doświadczać Bożego Narodzenia i następnie wracać do naszych domów, „wielbiąc i wysławiając Boga za wszystko, co słyszeliśmy i widzieliśmy”.

Jako przedstawiciele polańskich Margaretek, Żywych Róż Różańcowych oraz Grupy Charytatywnej nie możemy złożyć Księdzu innych życzeń niż te, które słyszeliśmy w dzisiejszym pierwszym czytaniu.

Księże Mieczysławie – „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem”.

Amen.

Czcigodny Księże Proboszczu,

w piękny dzień roku nowego.

Chcemy złożyć Ci życzenia

w formie listu otwartego.

Okazja jest wyjątkowa,

z takiej prostej to przyczyny.

Że wszyscy dziś świętujemy,

Mieczysława imieniny.

Niech w kapłańskiej Twej posłudze,

Jezus będzie uwielbiony.

Niech da Ci miłość Parafian,

również zaniepokojonych.

Niech Maryja nasza Mama,

Płaszczem swoim Cię okryje.

Niech Ksiądz w zdrowiu i radości,

jak najdłużej wśród nas żyje.

Niechaj swoim wstawienictwem,

święty Mikołaj to sprawi.

Że Bóg Twoje poczynania,

obficie pobłogosławi.

Niechże na tym nowym roku,

Jezus, który w żłobku leży.

Da Ci mnóstwo cierpliwości,

do dzieciaków i młodzieży.

Zawsze niech Ci towarzyszy,

Parafian modlitwa liczna.

Życzą Ci Dzieci Maryi

oraz Służba Liturgiczna.