Ogłoszenia Parafialne

1. Przeżywamy 4 niedzielę wielkanocną, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza. Ojciec i Pasterz, to dwa biblijne obrazy pomagające nam odkryć tajemnicę miłości Boga do ludzi. Poddajmy się Jego ojcowskiej i pasterskiej miłości, pozwólmy, by Bóg prowadził nas jak swoje dzieci, by Chrystus, Dobry Pasterz, prowadził nas do Ojca. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Powołania do Służby w Kościele. Dziś trzecia niedziela kwietnia – składka jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii, a ofiarą do puszek przy drzwiach kościoła możemy wesprzeć działalność Radia Diecezjalnego “Anioł Beskidów”.
  2. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w tym tygodniu w następujących intencjach :
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – We wtorek 23 kwietnia – Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. – W czwartek 25 kwietnia – Święto Świętego Marka Ewangelisty. W tym dniu obchodzą Imieniny Ksiądz Wikariusz i Pan Kościelny – wypraszajmy dla nich potrzebne łaski. – W piątek 26 kwietnia – przypada 32 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego – pamiętajmy w modlitwach o osobie Biskupa Seniora.
  4. W piątek 12 kwietnia, Ksiądz Biskup Roman Pindel Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Mszą Świętą w kościele Świętego Mikołaja rozpoczął tegoroczną działalność MURO – Muzeum Diecezjalnego. Muzeum jest otwarte codziennie, z wyjątkiem poniedziałku, od 9.00 do 17.00, w soboty i niedziele do 19.00. W naszym kościele jest eksponowana wystawa pamiątek po Świętym Józefie Bilczewskim. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy się przyczynili do przygotowania i przebiegu tej uroczystości, zwłaszcza Panu kościelnemu i Panu organiście, Służbie Liturgicznej, naszym Parafianom i Gościom. Szczególne podziękowanie składamy naszym Księżom Rodakom za ufundowanie Tabernakulum do zabytkowej świątyni.
  5. Prosimy właścicieli o zabranie palm do domów.
  6. Kancelaria parafialna czynna będzie codziennie w godzinach od 8.00 do 8.30, a w piątek, zwłaszcza w sprawach małżeńskich, od 16.00 do 18.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  7. Polecamy prasę katolicką : “Gościa Niedzielnego”, “Gościa Ekstra” i “Niedzielę”.
  8. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie i bieżące informacje z życia Parafii. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i Świętych Patronów na niedzielę i cały tydzień.
  10. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.
  11. Na Dzień Pański i nowy tydzień, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.