Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś przypada 11 niedziela zwykła. Jeśli dokładnie odczytujemy proces rozwoju widziany przez pryzmat Jezusowych przypowieści, to widać bardzo wyraźnie, iż nie wszystko owocuje w nas od razu, czasem musi długo dojrzewać. Czy to znaczy, że Bóg udziela się częściowo, fragmentarycznie, na raty? Czy Pan Bóg to bogactwo swojej łaski niejako “dozuje”? Bóg zawsze oddaje się nam w pełni swojej miłości. To raczej my nie potrafimy od razu przyjąć tego daru Bożego, to my musimy powoli do wielkości tego daru dorastać, to my winniśmy coraz bardziej otwierać umysły i serca na to, czym Bóg pragnie nas obdarować. Niech nam w tym pomoże udział w Eucharystii. Dziś trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii.
  2. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w tym tygodniu w następujących intencjach :
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – W poniedziałek 17 czerwca – Wspomnienie Świętego Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. – W środę 19 czerwca – Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Rycerstwo Niepokalanej. – W piątek 21 czerwca –Wspomnienie Świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika. Jest to ostatni dzień roku szkolnego – serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 8.00 uczniów klas IV-VIII, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, aby podziękować Panu Bogu za rok nauki i wypraszać szczęśliwy czas letniego wypoczynku. Klasy I-III będą miały Mszę Świętą w Parafii na Górnej Polance. W tym dniu przypada również trzeci piątek miesiąca – oddając cześć Bożemu Miłosierdziu, Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy Świętej o 18.00, połączymy z Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  4. W tym roku szkolnym nie planowaliśmy Bierzmowania uczniów klasy VIII w naszej Parafii, ponieważ do tej klasy uczęszcza 10 osób – na prośbę rodziców przyjmą oni Sakrament Bierzmowania w Parafii Świętego Andrzeja Apostoła w Osieku z rąk Księdza Biskupa Piotra Gregera, w środę 19 czerwca o godzinie 17.30. Otoczmy naszą modlitwą tych młodych ludzi, ich rodziców, chrzestnych i świadków, aby jak najgodniej uczestniczyli w tych obrzędach. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, świadków i ich rodzin będzie we wtorek 18 czerwca o godzinie 17.00 w naszym kościele.
  5. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w poniedziałki, wtorki i czwartki po Mszy Świętej o 7.00, w środy, piątki i soboty po Mszy Świętej o 18.00, a w niedziele o 15.30.
  6. Kancelaria parafialna czynna będzie codziennie w godzinach od 8.00 do 8.30, w piątek, zwłaszcza w sprawach małżeńskich, od 16.00 do 18.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  7. Polecamy prasę katolicką : “Gościa Niedzielnego” “Małego Gościa” i “Niedzielę”.
  8. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie i bieżące informacje z życia Parafii. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i Świętych Patronów na niedzielę i nowy tydzień.
  10. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.
  11. Na Dzień Pański i kolejny tydzień czerwca przyjmijmy Boże błogosławieństwo.