Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś przypada 3 niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Orędzie wielkanocne jest jednoznaczne : „Jezus zmartwychwstał i żyje!” To zupełnie nowa jakość w ludzkich dziejach. Od tej pory przestało mieć znaczenie to, co dotychczas wydawało się pewne : władza możnych, niemoc maluczkich tego świata, kruchość miłości, nieubłagana konieczność śmierci, strach, rezygnacja. Doświadczenie obecności Zmartwychwstałego dane kiedyś uczniom, dzisiaj może być także naszym. On staje pośród nas i pragnie nas o tym zapewnić. Dziś ofiarą do puszek możemy wesprzeć działalność Radia „Anioł Beskidów” – dziękujemy za ofiary na ten cel.
  2. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w tym tygodniu w następującym porządku :
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – W piątek 23 kwietnia – Przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W najbliższą środę 21 kwietnia na Mszę Świętą o 18.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej z rodzicami – po Mszy Świętej będzie bardzo ważne spotkanie dotyczące uroczystości pierwszokomunijnej.
  5. Zapraszamy wszystkich Parafian do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego od 25 marca przez 9 miesięcy do Bożego Narodzenia. Jest to specjalna modlitwa w intencji dzieci poczętych, których życie jest zagrożone, połączona z „10” Różańca. Modlitwę tę włączymy do Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę.
  6. Kancelaria parafialna czynna codziennie w godzinach od 8.00 do 8.30, w piątek, zwłaszcza w sprawach małżeńskich, od 16.00 do 18.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  7. W najnowszej prasie katolickiej warto przeczytać – W „Gościu Niedzielnym” : 1) O projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19. 2) O Tygodniu Biblijnym. W „Niedzieli” : 1) Czy Kościół produkuje Świętych? 2) Wyruszył parostatkiem w wieczny rejs – o Krzysztofie Krawczyku.
  8. Zachęcamy do zapoznania się z nowym numerem naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie i bieżące informacje z Parafii. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Najświętszej Ofiary za modlitwę i czynny udział w Eucharystii. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów na Niedzielę biblijną i nowy tydzień.
  10. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła:
  11. Rozesłanie: Na dzisiejszą niedzielę i cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.