Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś 2 niedziela Wielkiego Postu. Ludzkość zawsze była zainteresowana tym, co się dzieje z człowiekiem po śmierci. Apostołowie nie byli wyjątkiem, skoro pytali między sobą „Co to znaczy powstać z martwych”? Od pierwszej Wielkanocy potrafili już to zrozumieć, chociaż wcześniej przychodziło im to z trudem. W duchu posłuszeństwa słuchali Syna Bożego i rozgłaszali naukę o Nim. Dzięki temu my dziś możemy lepiej pojąć czym jest śmierć, zmartwychwstanie i wieczność. Niech udział w Eucharystii będzie doświadczeniem przedsionka nieba, niech będzie naszym uczestnictwem w wydarzeniu góry Tabor. W naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Franciszkanina, Ojca Stanisława Glistę. Na jego przyjazd z dalekiej Kalwarii Pacławskiej czekaliśmy od września ubiegłego roku, od zakończenia Misji Świętych – toteż z wielką radością gromadzimy się dziś przy Chrystusowym ołtarzu, aby rozpocząć święty odnowienia Misji Parafialnych. Obiecujemy Ojcu Stanisławowi duchowe wsparcie i prosimy o Słowo Boże i modlitwę, abyśmy wszyscy doświadczyli Bożego Miłosierdzia i odmienili nasze życie. Plan Rekolekcji : Dziś modlitwą i ofiarą do puszek przy drzwiach kościoła możemy wesprzeć dzieci Afryki – dzieło “Ad Gentes”.
  2. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w tym tygodniu w następujących intencjach :
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – W piątek 1 marca – Jest to pierwszy piątek miesiąca – oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od 6.30 i od 16.30. Odwiedziny chorych i starszych Parafian z Komunią Świętą będą w czasie rekolekcji we wtorek od godziny 14.00 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie. – W sobotę 2 marca – Jest to pierwsza sobota miesiąca – czcimy Niepokalane Serce NMP. Zapraszamy na Pierwszosobotnie Czuwanie – Program : 19.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie adoracja zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. 20.00 – Litania Loretańska i Różaniec zakończony indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 21.00 – Apel Jasnogórski. – W niedzielę 3 marca- Składka przeznaczona jest na potrzeby naszej diecezji.
  4. Zapraszamy na Nabożeństwa Pasyjne – Drogę Krzyżową w piątek o 17.30, w niedzielę o 14.30, Gorzkie Żale w niedzielę o 15.00. Szczególne zaproszenie do uczestnictwa w tych Nabożeństwach kierujemy do rodzin dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Biorąc udział w Nabożeństwach Wielkopostnych możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Gorzkich Żalach będzie możliwość indywidualnego błogosławieństwa relikwiami Krzyża Świętego. Niech rozważanie męki i śmierci naszego Zbawiciela pomoże nam wszystkim doświadczyć Bożego Miłosierdzia.
  5. Jest jeszcze kilka miejsc na Pielgrzymkę do oraz Markowej i Rzeszowa 1-2.06.2024. Dokładne informacje są w gablotce, na stronie internetowej i w folderach na stolikach przy wyjściu z kościoła. Zapisów można dokonać w zakrystii wraz z wpłatą zaliczki podanej na folderach.
  6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej Parafii, złożone w ubiegłą niedzielę w wysokości 6034 złote i 70 groszy.
  7. Kancelaria parafialna czynna będzie w czasie rekolekcji po porannej Mszy św. W pozostałe dni od 8.00 do 8.30, a w pierwszy piątek nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  8. Polecamy prasę katolicką : “Gościa Niedzielnego” i “Niedzielę”.
  9. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie i plan Rekolekcji Wielkopostnych. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.
  10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i Świętych Patronów na czas rekolekcyjny.
  11. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.
  12. Na Dzień Pański i Rekolekcje Wielkopostne, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.