Pielgrzymki Parafialne

Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymkach organizowanych przez naszą Parafię :

WYJAZD PIELGRZYMOWY DO CZĘSTOCHOWY

Termin zostanie ustalony po zakończeniu epidemii

– godz. 7:00 – Msza św. w Polance Wielkiej

– ok. godz. 7:45 – zbiórka uczestników na parkingu przed kościołem

– godz. 8:00 – wyjazd z Polanki Wielkiej

Będzin (zwiedzanie XIV-wiecznego zamku obronnego na Szlaku Orlich Gniazd, wzniesionego przez króla Kazimierza Wielkiego)

Leśniów-Żarki (nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin)

– ok. godz. 14:00 – przerwa obiadowa

Święta Anna (nawiedzenie Sanktuarium Świętej Anny – Matki Maryi, z Cudowną Figurką ukazującą Patronkę kościoła w towarzystwie Matki Bożej i Dzieciątka Jezus)

Gidle (nawiedzenie Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z Cudowną Figurką Matki Bożej Gidelskiej)

– ok. godz. 19:30/20:00 – przyjazd na Jasną Górę w Częstochowie (czas wolny na indywidualną modlitwę i spacer)

– godz. 21:00 – udział w Apelu Jasnogórskim

– ok. godz. 23:30 – powrót do Polanki Wielkiej

——————————————————————————–

KOSZT przy min. 47 płacących osobach (w tym 1 gratis dla księdza):

105 zł + wstępy/ofiary – ok. 25zł (ulgowe), ok. 35 zł (normalne)

———————————————————————————-

KOSZT przy min. 40 płacących osobach (w tym 1 gratis dla księdza):

115 zł + wstępy/ofiary – ok. 25zł (ulgowe), ok. 35 zł (normalne)

———————————————————————————–

Ceny zawierają wszystko, co najważniejsze:

– autokar z wszystkimi opłatami

– ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

– dwudaniowy obiad

– przewodnicy/gospodarze w odwiedzanych miejscach

– śpiewniczki dla wszystkich uczestników

– pamiątkowe zdjęcia grupowe

– pilotowanie i animowanie w autokarze

PROGRAM WYJAZDU PIELGRZYMKOWEGO – TERMIN ZOSTANIE USTALONY PO USTANIU ZAKAZÓW ZWIĄZANYCH Z EPIDEMIĄ

1. Gietrzwałd (Sanktuarium Maryjne – miejsce uznanych przez Kościół Objawień Maryjnych)
  2. Święta Lipka (Bazylika – Sanktuarium Matki Bożej Jedności Chrześcijan)
  3. Stoczek Klasztorny (Sanktuarium Matki Bożej Pokoju, cela więzienna Prymasa Stefana Wyszyńskiego)
  4. Sokółka (Kolegiata św. Antoniego – miejsce Wydarzenia Eucharystycznego z 2008 roku)
  5. Święta Woda (Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Góra Krzyży)
  6. Warszawa-Żoliborz (Grób i Muzeum bł. ks. J. Popiełuszki, kościół św. St. Kostki)
  7. Białystok (Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, grób ks. M. Sopoćki – spowiednika św. s. Faustyny)
  8. Olsztyn ( m.in. Bazylika Konkatedralna św. Jakuba, spacer po mieście z lokalnym przewodnikiem)

*************************************

OPIS SZCZEGÓŁOWY

WYJAZD PIELGRZYMOWY NA WARMIĘ I MAZURY

PIĄTEK

– ok. godz. 4:50 – zbiórka uczestników na parkingu przed kościołem w Polance Wielkiej

– godz. 5:00 – wyjazd z Polanki Wielkiej

– przejazd do Warszawy, na Żoliborz

– ok. godz. 11:00 – nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz kościoła św. Stanisława Kostki, zwiedzanie Muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki

– przejazd do Białegostoku

– ok. godz. 15:00 – udział we Mszy Św. i Koronce do Miłosierdzia Bożego w tamtejszym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, nawiedzenie grobu bł. ks. Michała Sopćki – spowiednika św. s. Faustyny Kowalskiej

– ok. godz. 18:00 – przyjazd do Wasilkowa (Święta Woda)

– zakwaterowanie, kolacja, czas wolny przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, spacer po Górze Krzyży, nocleg

SOBOTA :

– poranna Msza Św., śniadanie, wyjazd w kierunku Sokółki

– ok. godz. 9:30 – nawiedzenie Kolegiaty św. Antoniego, prelekcja na temat Wydarzenia Eucharystycznego z 2008 r.

– przejazd w kierunku Świętej Lipki

– ok. godz. 15:00 – nawiedzenie Bazyliki Mniejszej – Sanktuarium Matki Jedności Chrześcijan, wysłuchanie koncertu organowego (jeśli w tym czasie nie będzie ślubu)

– przejazd do Gietrzwałdu

– ok. godz. 18:30 – kolacja, czas wolny przy Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, spacer do Cudownego Źródełka, zakwaterowanie, nocleg

NIEDZIELA :

– poranna Msza Św., śniadanie, prelekcja na temat Objawień Maryjnych, wyjazd w kierunku Stoczka Klasztornego

– ok. godz. 12:30 – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju, zwiedzanie Muzeum – celi więziennej Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego

– przejazd w kierunku Olsztyna

– ok. godz. 15:30 – spacer po Olsztynie z lokalnym przewodnikiem – m.in. Bazylika Konkatedralna św. Jakuba, Stary Ratusz, Brama Wysoka, Rynek

– ok. godz. 19:30/20:00 – wyjazd w drogę powrotną, nocny przejazd autokarem

– poniedziałek ok. godz. 4:30 – przyjazd do Polanki Wielkiej, zakończenie wycieczki.

——————————————————————————–

KOSZT przy min. 46 płacących osobach(w tym 1 gratis dla księdza):

490 zł + wstępy/ofiary – ok. 35zł (ulgowe), ok. 45 zł (normalne)

(możliwość zamówienia wspólnego obiadu w niedzielę – koszt dodatkowy ok. 25 zł)

———————————————————————————-

KOSZT przy min. 40 płacących osobach(w tym 1 gratis dla księdza):

535 zł + wstępy/ofiary – ok. 35zł (ulgowe), ok. 45 zł (normalne)

(możliwość zamówienia wspólnego obiadu w niedzielę – koszt dodatkowy ok. 25 zł)

———————————————————————————–

Ceny zawierają wszystko, co najważniejsze:

– autokar z wszystkimi opłatami

– ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków