Ogłoszenia Parafialne

1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Syn Boży zstąpił na ziemię, aby założyć Królestwo Boże, mające charakter powszechny, obejmujące wszystkie ludy i narody. Konając na drzewie krzyża objął swoimi ramionami każdego człowieka. Wszyscy, bez wyjątku, otrzymaliśmy zadatek życia wiecznego w Jego Królestwie. Niech uczestnictwo w Eucharystii jeszcze bardziej umocni nas na drodze wiary w prawdę, że Jezus Chrystus jest Jedynym Królem Wszechświata. Dziś można zyskać odpust zupełny odmawiając pobożnie „Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi” i spełniając zwykłe warunki odpustu. Dzisiaj przeżywamy również dzień patronalny Akcji Katolickiej i Światowy Dzień Młodzieży. Modlimy się także za naszych ministrantów i lektorów z okazji święta patronalnego Służby Liturgicznej Ołtarza, prosząc dla nich o łaski potrzebne do gorliwej służby Bogu przy ołtarzu i dawania świadectwa wiary w codziennym życiu. Poświęcimy też opłatki na stół wigilijny, które Pan Organista będzie roznosił do naszych domów. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem za jego posługę w naszej Parafii. W imieniu Pana organisty Piotra składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w tym tygodniu w następujących intencjach :
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – W czwartek 30 listopada – Święto Świętego Andrzeja, Apostoła. – W piątek 1 grudnia – Pierwszy piątek miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od 6.30 i od 16.30. Odwiedziny chorych od 8.30, prosimy ich zgłaszać w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie. – W sobotę 2 grudnia – Pierwsza sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Świętej o 18.00 będzie Czuwanie Pierwszosobotnie. Program : – 19.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie adoracja w ciszy zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. 20.00 – Litania Loretańska i Różaniec zakończony indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 21.00 – Apel Jasnogórski. – W niedzielę 3 grudnia – Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Kościelny.
  4. Msze Święte o Matce Bożej, zwane Roratami, będą w Adwencie od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 i 18.00, a w niedziele o 8.00. Tematem tegorocznych Rorat będzie “Franciszkowy plac budowy”.
  5. Odpust ku czci naszego Patrona, Świętego Mikołaja, będziemy uroczyście przeżywać w niedzielę 10 grudnia. Sumę odpustową poprowadzi i kazania wygłosi Ksiądz Janusz Ponc, Proboszcz Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Głębowicach. Podczas Uroczystości ksiądz Janusz poświęci również kopię obrazu Świętego Mikołaja. Przypomnę, że oryginał został umieszczony w głównym ołtarzu odnowionej zabytkowej świątyni. W sam dzień Imienin naszego Patrona 6 grudnia, Mszę Świętą roratnią o 18.00 planujemy odprawić w kościele św. Mikołaja.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Parafii w ubiegłą niedzielę w wysokości 6390 złotych i 70 groszy.
  7. W przedsionku przy zakrystii będzie można nabyć po Mszy Świętej świece wigilijne Caritasu.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom z ul. Nowej za opiekę nad naszym kościołem w minionych tygodniach i prosimy o podjęcie tej posługi w najbliższych tygodniach rodziny z ul. Pasternik.
  9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu codziennie od 8.00 do 8.30 z wyjątkiem wtorku i czwartku, a w pierwszy piątek nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  10. Polecamy prasę katolicką : “Gościa Niedzielnego” i “Niedzielę”.
  11. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie i lista Solenizantów na ten tydzień – w ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.
  12. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i naszych Świętych Patronów na ostatnie dni roku liturgicznego.
  13. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.
  14. Na Święty Dzień i ostatni tydzień roku kościelnego, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.