Ogłoszenia Parafialne

1. Diecezja Bielsko-Żywiecka świętuje dziś Uroczystość Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, który jest jej głównym Patronem. Fakt dobrowolnego oddania życia za swojego współbrata jest niezbitym dowodem miłości, w myśl słów Pana Jezusa :”Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”
  2. W związku z dużą ilością intencji pogrzebowych, pragniemy poinformować rodziny naszych zmarłych Parafian, że w czasie wakacji, od 1 lipca do 31 sierpnia, będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta pogrzebowa przez księdza przebywającego aktualnie na urlopie. Jest ona podana na ogłoszeniach intencji jako druga, od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00, a niedziele o 8.00. Plan wszystkich pogrzebowych intencji wakacyjnych jest w gablotce parafialnej i na stronie internetowej Parafii. Zapraszamy na Msze Święte do naszego kościoła sprawowane w następujących intencjach:
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA: – W poniedziałek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana Świętem Matki Bożej Zielnej. Msze Święte w tym dniu o 8.00, 10.30 i 16.00, o 15.30 Nieszpory Maryjne. Po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie wianków i ziół. – W środę 17 sierpnia – Wspomnienie Świętego Jacka, prezbitera. – W piątek 19 sierpnia – Trzeci piątek miesiąca, oddając cześć Bożemu Miłosierdziu Mszę Świętą o 18.00 zakończymy Nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. – W sobotę 20 sierpnia – Wspomnienie Świętego Bernarda, opata i doktora Kościoła. W niedzielę 21 sierpnia – Trzecia niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii.
  4. Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy, Leśniowa i Gidel w sobotę 17.09.2022. Szczegóły w gablotce, na stolikach z prasą i na stronie internetowej. Zapisów z wpłatą zaliczki, można dokonać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  5. Bóg zapłać Państwu Tyran z naszej Piekarni, Paniom z Koła Gospodyń w Polance Wielkiej oraz wszystkim osobom za pomoc w przyjęciu i ugoszczeniu w naszej Parafii Pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  6. Dziękujemy bardzo rodzinom z rejonu Nowy Świat za opiekę nad naszą świątynią w minionych tygodniach i za ofiarę na renowację kościoła św. Mikołaja w wysokości 150 złotych. Prosimy o podjęcie tej posługi na następne tygodnie rodziny z ul. Długiej.
  7. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu codziennie od 8.00 do 8.30, a w piątek zwłaszcza w sprawach małżeńskich od 16.00 do 17.30. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  8. Polecamy prasę katolicką – W „Gościu Niedzielnym” : 1) Gdzie skończyło się ziemskie życie Matki Bożej? 2) Wspólnotowy rynek energii. W “Niedzieli” : 1) Dlaczego lubimy pielgrzymować? 2) O podręczniku “Historia i teraźniejszość 1945-1979”.
  9. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie i bieżące informacje z życia Parafii. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony internetowej.
  10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i naszych Świętych Patronów na każdy dzień naszego życia.
  11. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła:
  12. Modlitwa o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie :
  13. Rozesłanie: Na nowy tydzień naszego życia przyjmijmy błogosławieństwo Boże.