Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś 17 niedziela zwykła. Bóg każdemu z nas dał tyle, że możemy innych uszczęśliwiać. Każdy został stworzony dla milości, a przez to może być szczęściem i darem dla ludzi żyjących obok. Miłość jest takim dawaniem, które nie zubaża, lecz pomnaża. Potrzebujemy innych także dlatego, że tak wiele możemy dla nich uczynić… Rozmnożenie chleba przez Pana Jezusa to widzialny znak jeszcze większego obdarowania : Chrystus Pan z tych ludzi, którzy przyszli z daleka, wydobył, a następnie pomnożył ich wiarę, pozwolił na nowo dostrzec wielkość miłości. Zaspokoiwszy głód fizyczny, jednocześnie obudził w nich nieskończony głód Boga. Uczestnicząc w Eucharystii, możemy i my ten głód zaspokoić przyjmując Komunię Świętą. Dziś z inicjatywy papieża Franciszka, przeżywamy I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Polecajmy Bogu wszystkich Seniorów w naszych modlitwach. Z racji Dnia Patrona kierowców, Świętego Krzysztofa, po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych.
  2. W związku z dużą ilością pogrzebów w naszej Parafii i zamawianych przy tej okazji intencji pogrzebowych, pragniemy poinformować rodziny naszych zmarłych Parafian, że w czasie wakacji, od 1 lipca do 31 sierpnia, będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta pogrzebowa przez księdza przebywającego aktualnie na urlopie. Jest ona podana na ogłoszeniach intencji jako druga, od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00, a niedziele o 8.00. Plan wszystkich pogrzebowych intencji wakacyjnych jest w gablotce parafialnej i na stronie internetowej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w tym tygodniu w następującym porządku :
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – W poniedziałek 26 lipca – Wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny. – We czwartek 29 lipca – Święto Świętych Marty, Marii i Łazarza. – W sobotę 31 lipca – Wspomnienie Świętego Ignacego z Loyoli, prezbitera. – W niedzielę 1 sierpnia – Rozpoczynamy miesiąc modlitw o trzeźwość naszego Narodu. W kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej będzie wystawiona Parafialna Księga Trzeźwości – można wpisać do niej swoje postanowienie na ten czas. Składka przeznaczona będzie na potrzeby naszej diecezji.
  4. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaapelował, aby niedziela 25 lipca br. była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie Zachodniej. Przewodniczący KEP prosi o modlitwę błagalną za poszkodowanych oraz organizowanie zbiórek funduszy, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska. W Diecezji Bielsko-Żywieckiej akcję pomocy dla poszkodowanych w wyniku powodzi zaplanowano na niedzielę, 1 sierpnia 2021 r. Tego dnia w poszczególnych parafiach odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołami. „Ostatnie dni przyniosły tragiczne powodzie na zachodzie Europy oraz także w niektórych regionach naszego kraju. Caritas Polska chciałaby przyjść z pomocą w duchu chrześcijańskiej solidarności tym, którzy ucierpieli w Polsce, w Holandii, w Niemczech, w Belgii – przypominając o tym, że kiedy my potrzebowaliśmy pomocy po wielkich powodziach w roku 1997, w roku 2010, nasi bracia z tych krajów nieśli nam pomoc bardzo efektywnie i bardzo hojnie”- powiedział Jarosław Bittel, zastępca dyrektora Caritas Polska. Toteż w przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła do puszek będzie można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym w powodziach w naszej Ojczyźnie i w krajach zachodniej Europy.
  5. Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii, złożone w ubiegłą niedzielę, w wysokości 5301 złotych.
  6. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy otaczamy modlitwą dzieci nienarodzone, których życie jest zagrożone i zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  7. Serdecznie zapraszamy na XXXVIII Pieszą Pielgrzymkę z Oświęcimia na Jasną Górę w dniach 7 – 11 sierpnia 2021 r. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej parafii w Osieku.
  8. Kancelaria parafialna czynna codziennie w godzinach od 8.00 do 8.30, z wyjątkiem niedziel i świąt. W piątek zwłaszcza w sprawach małżeńskich od 16.00 do 17.30. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  9. W najnowszej prasie katolickiej warto przeczytać – W „Gościu Niedzielnym” : 1) Strażnicy Tradycji – o Mszy Świętej w Rycie Trydenckim. 2) Które prawo jest ważniejsze : krajowe, czy unijne. W “Niedzieli” : “Camino” zmienia życie – o pielgrzymce do Santiago de Compostella. 2) O pszczelich wspaniałościach.
  10. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie i bieżące informacje z życia Parafii. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki.
  11. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Najświętszej Ofiary za modlitwę i czynny udział w Eucharystii. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów na Dzień Pański i czas trwających wakacji i urlopów.
  12. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła:
  13. Rozesłanie: Na niedzielę i cały tydzień, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.