Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś przypada 15 niedziela zwykła. Prorok jest człowiekiem o czystej, przejrzystej twarzy i nigdy nie zabiega o sympatię ludzi. Wymagania radykalizmu ewangelicznego w pewnych sytuacjach graniczą z heroizmem. Skoro jednak istota ewangelicznego życia polega na świadectwie dawanym prawdzie, innego rozwiązania nie ma i być nie może. “Jeżeli świat was nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził”.
  2. W związku z dużą ilością pogrzebów w naszej Parafii i zamawianych przy tej okazji intencji pogrzebowych, pragniemy poinformować rodziny naszych zmarłych Parafian, że w czasie wakacji, od 1 lipca do 31 sierpnia, będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta pogrzebowa przez księdza przebywającego aktualnie na urlopie. Jest ona podana na ogłoszeniach intencji jako druga, od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00, a w niedziele o 8.00. Plan wszystkich pogrzebowych intencji wakacyjnych jest w gablotce parafialnej i na stronie internetowej. Zapraszamy na Msze Święte do naszego kościoła w tym tygodniu, sprawowane w następujących intencjach:
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA :
  4. W poniedziałek 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  5. We wtorek 16 lipca – wspomnienie NMP z Góry Karmel. W tym dniu kilkanaścioro Dzieci Maryi z naszej Parafii wyjeżdża na rekolekcje wakacyjne, polecamy ich i opiekunów Waszej modlitewnej pamięci.
  6. W piątek 19 lipca – trzeci piątek miesiąca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. W tym dniu Mszę świętą o godz. 18.00 połączymy z koronką do Bożego Miłosierdzia.
  7. W niedzielę 21 lipca – trzecia niedziela miesiąca, składka będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.
  8. Zapraszamy na 41 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 7-11 sierpnia 2014 roku. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 120 złotych, dzieci (od 3 do 12 roku życia) 60 złotych. Szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej.
  9. W dniach 28-29 września 2024 r. nasza Parafia organizuje dwudniową pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej. Są jeszcze wolne miejsca, zapisów z kwotą zaliczki 200 zł można dokonać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  10. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu codziennie od 8.00 do 8.30, w piątek zwłaszcza w sprawach małżeńskich od 16.00 do 17.30. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  11. Polecamy prasę katolicką; “Gościa Niedzielnego” i “Niedzielę”.
  12. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, intencje Mszy Świętych, ogłoszenia duszpasterskie i bieżące informacje z życia Parafii. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.