Ogłoszenia Parafialne

 1. Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny, który w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem :”Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Na progu adwentowego oczekiwania Kościół stawia przed nami obraz Sądu Ostatecznego, będący perspektywą naszej przyszłości. Mamy nadzieję, że będziemy potrafili kroczyć za Panem Jezusem drogą sprawiedliwości, a poprzez pełnienie czynów miłości, będzie nam dane dobrze przygotować się na Jego przyjście. Niech spotkanie z Nim, obecnym w Eucharystii, umocni nas na drodze adwentowych wysiłków.
 2. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w tym tygodniu w następującym porządku :
 3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – W poniedziałek 30 listopada – Święto Świętego Andrzeja Apostoła. – W czwartek 3 grudnia – Wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, szczególnie z naszej Parafii. – W piątek 4 grudnia – Wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy. Na godzinę 10.00 zapraszamy na Mszę Świętą Barbórkową wszystkich górników z rodzinami. Będziemy prosili Boga, przez wstawiennictwo Świętej Barbary, o wszelkie łaski potrzebne dla górników w pracy i w życiu rodzinnym. Ponieważ Barbórka wypada w tym roku w piątek, Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel udziala dyspensy, dotyczącej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, wszystkim rodzinom górniczym i osobom uczestniczącym w uroczystościach barbórkowych na terenie Diecezji Bielsko- Żywieckiej. Jednocześnie zachęca do podjęcia innych uczynków pokutnych. Jest to I piątek miesiąca grudnia, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Odwiedziny chorych od 8.30 – prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Spowiedź od 6.30 i od 16.30. – W sobotę 5 grudnia – Pierwsza sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Świętej o 18.00 zapraszamy wzsystkich Parafian na ostatnie w tym roku Czuwanie Pierwszosobotnie. Program czuwania : 19.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie adoracja w ciszy zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. 20.00 – Litania Loretańska, Różaniec i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. 21.00 – Apel Jasnogórski. Będzie możliwość spowiedzi świętej przed Odpustem. – W niedzielę 6 grudnia – Przeżywamy Odpust ku czci naszego Patrona, Świętego Mikołaja. Sumę odpustową poprowadzi i kazania wygłosi Ksiądz Stanisław Binda, Proboszcz Parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku. Zapraszamy poczty sztandarowe strażaków, górników i ludowców, naszą orkiestrę, Panie Gospodynie, Róże Różańcowe, Dzieci Maryi, Służbę Liturgiczną. Uczyńmy co w naszej mocy, aby jak najgodniej uczcić Imieniny naszego Patrona i jak najpiękniej przeżyć nasze Parafialne Święto. W naszych modlitwach pamiętajmy także o Ks. Prałacie Tadeuszu Porzyckim, który w tym dniu obchodzi urodziny.
 4. Zapraszamy wszystkich Parafian na Msze Święte o Matce Bożej, czyli Roraty, od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 i 18.00, a w niedziele o 8.00. Starszych zachęcamy do uczestnictwa w Roratach rano, a dzieci i młodzież wieczorem – będą dla nich tradycyjne konkursy adwentowe. Tegoroczne Roraty tematycznie są związane z Tajemnicą Eucharystii. Niech ten piękny, radosny czas adwentowego czuwania, tak bardzo nam wszystkim w tym roku potrzebny, pomoże dobrze przygotować się na przyjście Chrystusa Pana w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia i w Paruzji.
 5. Otaczamy modlitwą rodziny naszej Parafii na różańcu – dziękujemy wszystkim którzy podjęli tę modlitwę w domach, lub w kościele. W tym tygodniu, od 2 grudnia bardzo prosimy Parafian z rejonu kolędowego POŁUDNIOWA II (od P. Tyran do P. Płaszczyca), o codzienną „10” różańca w domach, a w środę rano będziemy modlić się w tej intencji również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele.
 6. Na ukończeniu są tegoroczne prace przy renowacji kościola św. Mikołaja. Zgodnie z zapowiedzią, na zakończenie każdego miesiąca podaję informację o ofiarach złożonych na ten cel do kopert, lub na konto parafialne, oraz o wysokości aktualnej raty naszego wkładu do projektu renowacji zabytkowej świątyni i stanu zadłużenia. Od 1 do 29 listopada, do kopert 18 rodzin złożyło ofiary w wysokości 4570 złotych, a na konto 37 rodzin wpłaciło 11995 złotych, na składkę w Dzień Zaduszny złożono 1200 złotych. Razem 17765 zł. Na konto Diecezji kościoły drewniane wpłaciłem 18000 złotych. Do końca 2020 zostało do wpłacenia 42000 złotych. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom i proszę o dalszą troskę o nasze wspólne dzieło. W związku z tym, zapraszam członków Zespołu Renowacyjnego na spotkanie na plebanii, w poniedziałek 7 grudnia na godzinę 19.00.
 7. W zakrystii są jeszcze Kalendarze Rolników na rok 2021, a po Mszy Świętej w przedsionku przy zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone na cele charytatywne.
 8. W niedzielę odpustową Parafialny Zespół Charytatywny i Dzieci Maryi zapraszają na Kiermasz Mikołajowy, z którego środki zostaną przekazane na renowację kościoła św. Mikołaja i przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin.
 9. Kancelaria parafialna będzie czynna codziennie od 8.00 do 8.30, w pierwszy piątek nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny na mobilne numery parafialne 504730816, 518819714.
 10. Polecamy najnowszą prasę katolicką : w „Gościu Niedzielnym” możemy przeczytać m. in. 1) Cykl adwentowy „Objawiło się życie”. 2) Kalendarz ścienny na 2021 rok. W „Niedzieli” 1) Niezbędnik adwentowy. 2) Czekamy, czy czuwamy?
 11. Polecamy też nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”. Możemy w niej znaleźć Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie i bieżące informacje z życia naszej Parafii. Dziękujemy za ofiary na prowadzenie gazetki.
 12. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii za wspólną modlitwę, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów na pierwszy tydzień nowego Roku Liturgicznego.

Modlitwa do Świętego Michała Archanioła:

Rozesłanie: Na dzisiejszą niedzielę i tydzień rozpoczynający Rok Kościelny, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.