Ogłoszenia Parafialne

 1. Ewangelia drugiej niedzieli Adwentu przywołuje postać Jana Chrzciciela. Jego orędzie już wtedy, ale także dzisiaj, ma to samo zadanie : przygotować ludzi na przyjście Chrystusa. Wezwanie Jana jest proste i nawiązuje do motywu drogi. Wiemy, że nie chodzi o dosłowne rozumienie drogi, czy ścieżki, lecz o to, co jest wyrazem duchowej wędrówki przez życie : “Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina zostanie wypełniona, każda góra i pagórek zrównane, drogi kręte staną się prostymi, a wyboiste gładkimi”. Dziś pierwsza niedziela grudnia, na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej spotkanie Róż Różańcowych i “zmianka różańcowa”. Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji, a ofiarą do puszek przy drzwiach świątyni możemy wesprzeć Kościół na Wschodzie.
 2. Zapraszamy na Msze Święte do naszego kościoła sprawowane w intencjach:
 3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA: – We wtorek 6 grudnia – Nasza Parafia będzie przeżywać Uroczystość Świętego Mikołaja, Patrona naszej parafialnej rodziny. Zapraszamy do licznego udziału w Mszach Świętych roratnich o 7.00 i 18.00, w czasie wieczornych Rorat odwiedzi nas Święty Mikołaj. W tym dniu przypadają Urodziny Księdza Prałata Tadeusza Porzyckiego, pamiętamy w modlitwie o naszym emerytowanym Proboszczu. – W środę 7 grudnia – Wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W ramach spotkania Rycerstwa Niepokalanej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. – W czwartek 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to Święto Patronalne Dzieci Maryi i Rycerstwa Niepokalanej – podczas Mszy Świętej o 18.00 będzie uroczyste wręczenie medalików Dzieciom Maryi. – W piątek 9 grudnia – Na Mszę Świętą o 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej z rodzicami – dzieci otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami. – W przyszłą niedzielę 11 grudnia – Będziemy przeżywać zewnętrzną Uroczystość Odpustową ku czci naszego Patrona, Świętego Mikołaja. Sumę odpustową o godzinie 11.00, poprowadzi i kazania wygłosi nasz Rodak, Ksiądz Kanonik Józef Walusiak emerytowany Proboszcz Parafii Świętego Józefa Robotnika w Janowicach. Na Sumę Odpustową zapraszamy wszystkich Parafian, w sposób szczególny, poczty sztandarowe Strażaków, Górników i Ludowców, naszą Orkiestrę, Panie Gospodynie, Róże Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej, Scholę, Dzieci Maryi, Służbę Liturgiczną. Uczyńmy co w naszej mocy, aby jak najgodniej uczcić Imieniny naszego Patrona i jak najpiękniej przeżyć nasze Parafialne Święto.
 4. Jak informowaliśmy tydzień temu w Niedzielę Odpustową będziemy w naszej Parafii gościć rodzinę i przyjaciół Oliwiera Komana, który jest chory na SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Aby uratować życie dziecka potrzebna jest niezwykle kosztowna terapia genowa – jej koszt to ponad 8 i pół miliona złotych. Rodzina i przyjaciele zebrali już ponad połowę tej kwoty przy wsparciu fundacji Siepomaga i Caritas. Podczas naszego Odpustu Parafialnego będzie możliwość wsparcia modlitewnego i finansowego tego dzieła. Organizatorzy kwesty zapraszają na Mikołajowy kiermasz ciast – zapraszamy wszystkich Parafian do pomocy. Jeśli ktoś dałby radę upiec ciasto na kiermasz – prosimy je przywieźć w sobotę od 13.00 do 15.00 do salki przy bibliotece. Dzieci Maryi wraz z Zespołem Charytatywnym przygotują pierniki mikołajowe. Ofiary na pomoc Oliwierowi można też składać na specjalne konto – wystarczy wpisać “siepomaga Oliwier Koman”. Szczegóły kwesty są podane w gablotce parafialnej, w “Nicolausie” i na stronie internetowej. Dziękujemy bardzo za wszelką miłosierną pomoc.
 5. Zapraszamy wszystkich Parafian na Roraty, od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 i 18.00, a w niedziele o 8.00. Starszych zachęcamy do uczestnictwa w Roratach rano, a dzieci i młodzież, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii Świętej i Bierzmowania, wieczorem – będą dla nich tradycyjne konkursy adwentowe. Tematem tegorocznych Rorat jest: “Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak…”- opowiada Święty Dziadek Joachim.
 6. Po Mszy Świętej w przedsionku przy zakrystii można nabyć świece Caritas Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele charytatywne.
 7. Dobiegają końca tegoroczne prace przy renowacji kościoła św. Mikołaja, które koncentrują się wewnątrz świątyni. Pragnę poinformować, że od 1 do 30 listopada 2022 roku, do kopert 5 rodzin złożyło ofiary w wysokości 2100 złotych, a na konto 13 rodzin wpłaciło 3450 złotych. Razem 5550 zł. Na konto Diecezji Bielsko-Żywieckiej kościoły drewniane wpłaciłem 5000 złotych. Do końca 2022 roku zostało do wpłacenia 9881 złotych i 68 groszy. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i proszę o dalszą troskę o dokończenie tego pięknego dzieła.
 8. Bóg zapłać rodzinom z ul. Kasztanowej za opiekę nad naszym kościołem w minionych tygodniach i prosimy o tę opiekę na następne tygodnie kolejne rodziny z ul. Kasztanowej.
 9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu codziennie od 8.00 do 8.30, w piątek, zwłaszcza w sprawach małżeńskich, od 16.00 do 18.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
 10. Polecamy prasę katolicką – W „Gościu Niedzielnym”: 1) “Jeden Święty Powszechny i Apostolski Kościół”. 2) Piłka wysokich technologii. W “Niedzieli” : 1) Z dzieckiem o Bogu – poradnik dla rodziców. 2) Kolorowanki na Boże Narodzenie.
 11. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie, oraz lista Solenizantów – w ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony internetowej.
 12. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę. Życzymy Wam wszystkim i Waszym bliskim adwentowej radości i przemiany serca, a osobom, które w tym tygodniu obchodzą Imieniny, lub Urodziny, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i naszych Świętych Patronów na czas adwentowego czuwania. Szczęść Boże!
 13. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła:
 14. Rozesłanie: Na drugą adwentową niedzielę przyjmijmy Boże błogosławieństwo.