29 Niedziela Zwykła

1. Dziś 29 niedziela zwykła. Pan Jezus nie pozostawia nam dzisiaj żadnych wątpliwości, iż prawdziwa wielkość człowieka objawia się w takiej miłości, która jest gotowa służyć. Zaś ostateczną miarą i wypływającą z niej służbą jest dar swojego życia dla innych. To zadanie jest realizacją chrześcijańskiego powołania, które polega na tym, abyśmy naśladowali Jezusa, który “nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu”. Dziś trzecia niedziela miesiąca, składka jest przeznaczona na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
  2. Msze Święte w tym tygodniu będą sprawowane w następujących intencjach:
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – We wtorek 22 października – Uroczystość Świętego Jana Pawła II, papieża. – W niedzielę 27 października – W kościołach, których data poświęcenia (konsekracji) nie jest dokładnie znana, obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. W naszej Parafii dotyczy to zabytkowego kościoła św. Mikołaja.
  4. Różaniec w naszym kościele codziennie o 17.30, a w niedziele o 15.30. Zapraszamy do tej pięknej modlitwy wszystkich Parafian, dzieci młodzież i starszych. Zachęcamy do aktywnego włączania się w prowadzenie Różańca członków Róż Żywego Różańca, uczniów naszej szkoły i członków wspólnot parafialnych. Jeśli ktoś nie może z racji zdrowia, lub obowiązków wziąć udziału w modlitwie różańcowej w kościele, zachęcamy do odmawiania różańca w domu w gronie rodzinnym.
  5. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na intencje Mszy Świętych na rok 2025. Przyjmujemy również na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki na wypominki są na stolikach przy wyjściach z kościoła.
  6. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu codziennie od 8.00 do 8.30, w piątek, zwłaszcza w sprawach małżeńskich od 16.00 do 17.30. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  7. Polecamy prasę katolicką; “Gościa Niedzielnego”, “Małego Gościa, “Niedzielę”, “L’osservatore Romano” i “Drogi Misyjne”.
  8. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, intencje Mszy Świętych, ogłoszenia duszpasterskie i bieżące informacje z życia Parafii. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.
  9. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Różańcowej, Świętego Józefa i Świętych Patronów na Dzień Pański i czas modlitwy różańcowej.
  10. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.
  11. Na niedzielę i nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.