Ogłoszenia Parafialne

1. Adwent nie jest wspominaniem przeszłości, ani kreowaniem przyszłości, ale przeżywaniem teraźniejszości. Dlatego na progu Adwentu liturgia wzywa Kościół, aby na nowo głosił wszystkim narodom swe przesłanie, które ujmuje prosto i zdecydowanie : “Bóg przychodzi”. On nie jest Bogiem, który żyjąc w niebie nie interesuje się nami ani naszymi dziejami. Jest Ojcem, który nigdy nie przestaje o nas myśleć, i w pełni szanując naszą wolność, pragnie nas spotkać i nawiedzić, chce przyjść, zamieszkać wśród nas, pozostać z nami. Przychodzi, bo chce nas wyzwolić od zła i śmierci, od tego wszystkiego, co uniemożliwia nam prawdziwe szczęście. Bóg przychodzi, aby nas zbawić. Niech ta prawda przenika nasze umysły i serca i pozwoli godnie uczestniczyć w liturgii pierwszej niedzieli adwentowej.
  2. Eucharystia będzie sprawowana w naszym kościele w następujących intencjach:
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA: – We wtorek 30 listopada – Święto Świętego Andrzeja Apostoła. – W czwartek 2 grudnia – pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, zwłaszcza z naszej Parafii. – W piątek 3 grudnia – Wspomnienie Świętego Franciszka Ksawerego, prezbitera. Jest to pierwszy piątek miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od 6.30 i od 16.30. Odwiedziny chorych od 8.30, prosimy ich zgłaszać w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie. – W sobotę 4 grudnia – Wspomnienie Świętej Barbary Patronki górników. Na godzinę 10.00 zapraszamy na Mszę Świętą Barbórkową wszystkich górników, emerytów górniczych z rodzinami, oraz wszystkich Parafian . W tym dniu przypada 10 rocznica poświęcenia sztandaru górniczego, a także zostanie poświęcony obraz Świętej Barbary, ufundowany przez jako dar wdzięczności za wstawiennictwo Patronki u tronu Bożego. Będziemy prosili Boga, przez wstawiennictwo Świętej Barbary, o dalsze łaski potrzebne dla górników w pracy i w życiu rodzinnym. W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Po Mszy Świętej o 18.00 będzie Czuwanie Pierwszosobotnie. Program : – 19.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie adoracja w ciszy zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. 20.00 – Litania Loretańska i Różaniec zakończony indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 21.00 – Apel Jasnogórski. – W niedzielę 5 grudnia – Składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji, a ofiarą do puszek przy drzwiach świątyni wspieramy Kościół na Wschodzie.
  4. Odpust ku czci naszego Patrona, Świętego Mikołaja, który przypada w przyszły poniedziałek 6 grudnia, będziemy uroczyście przeżywać w niedzielę 12 grudnia. Sumę odpustową poprowadzi Ksiądz Kanonik Józef Szlachta Proboszcz Parafii Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Przeciszowie, a kazania wygłosi Ksiądz Przemysław Gorzołka, Wikariusz Parafii Świętego Andrzeja Apostoła w Osieku.
  5. Zapraszamy wszystkich Parafian na Msze Święte o Matce Bożej, czyli Roraty, od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 i 18.00, a w niedziele o 8.00. Starszych zachęcamy do uczestnictwa w Roratach rano, a dzieci i młodzież, zwłasza przygotowujące się do I Komunii Świętej i Bierzmowania, wieczorem – będą dla nich tradycyjne konkursy adwentowe. Tematem tegorocznych Rorat jest “Droga do Betlejem”. Niech ten piękny, radosny czas adwentowego czuwania, tak bardzo nam wszystkim w tym roku potrzebny, pomoże nam dobrze przygotować się na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia i na Sąd Ostateczny, czyli Paruzję.
  6. Bóg zapłać za ofiary na ogrzewanie naszego kościoła, złożone w ubiegłą niedzielę w wysokości 8975 złotych i 70 groszy.
  7. W każdą środę podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlimy się za dzieci nienarodzone, których życie jest zagrożone i zapraszamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
  8. Dziękujemy rodzinom z ul. Słonecznej za opiekę nad naszym kościołem w minionych tygodniach i prosimy o podjęcie tej posługi kolejne rodziny z ul. Słonecznej.
  9. Kancelaria parafialna czynna codziennie w godzinach od 8.00 do 8.30, w pierwszy piątek nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  10. W najnowszej prasie katolickiej warto przeczytać – W „Gościu Niedzielnym”: 1) Kalendarz ścienny na rok 2022. 2) Rozpal wiarę – o Seminariach Odnowy Wiary. W “Niedzieli” : 1) Adwent jest jak życie. 2) Reportaż z granicy.
  11. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie i bieżące informacje z życia Parafii. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej.
  12. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i życzymy dobrego przeżywania niedzieli, Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Świętych Patronów na każdy dzień Adwentu.
  13. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła:
  14. Rozesłanie: Na pierwszą niedzielę Adwentu i pierwszy tydzień roku liturgicznego, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.