Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś Kościół obchodzi pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Gałązkami palmowymi pozdrawiamy Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Palmy kładziemy także na grobach naszych bliskich jako znak zmartwychwstania i życia. Łączymy się dzisiaj poprzez dzieje z rzeszami w Jerozolimie, które niegdyś witały Jezusa słowami „Hosanna Synowi Dawida! Błogosławiony Król, który przychodzi w imię Pańskie!”
  2. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane w tym tygodniu w następujących intencjach :
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej, ma swoją kulminację w Wigilii Paschalnej i kończy się Nieszporami Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. – W Wielki Czwartek 28 marca – Obchodzimy pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu Ołtarza i Sakramentu Kapłaństwa. O godzinie 18.00 Msza Święta Wieczerzy Pańskiej i adoracja Pana Jezusa w ołtarzu Ciemnicy do 22.00. – W Wielki Piątek 29 marca – Przeżywamy dzień śmierci Pan Jezusa na krzyżu – jest to jedyny dzień w roku kiedy Kościół nie sprawuje Najświętszej Ofiary. W tym dniu zachowujemy post ścisły. Na godzinę 15.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową połączoną z Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18.00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, której centralnym punktem jest Adoracja Krzyża. Po Liturgii Męki Pańskiej odśpiewamy 3 części Gorzkich Żali i rozpocznie się całodobowa Adoracja Pana Jezusa w ołtarzu Grobu Pańskiego. Program adoracji : – W Wielką Sobotę 30 marca – Oczekując na Zmartwychwstanie Pana Jezusa adorujemy Go w ołtarzu Grobu Pańskiego. O godzinie 12.00, 12.30 i 13.00 poświęcimy w kościele pokarmy wielkanocne, a następnie pojedziemy święcić pokarmy przy kapliczkach : o 13.30 na Krzyżówce, o 13.45 na Górce Madejowej i o 14.00 na Granicy Porębskiej. O godzinie 18.00 rozpocznie się Msza Święta Wigilii Paschalnej, na którą proszę przynieść świece. – W Wielką Niedzielę 31 marca – O godzinie 6.00 Rezurekcja. Serdecznie zapraszamy na procesję rezurekcyjną wszystkich Parafian, Naszą Orkiestrę, Poczty Sztandarowe Strażaków, Górników i Ludowców, Grupy Parafialne. Msze Święte w Dzień Zmartwychwstania Pańskiego o 10.30 i 16.00, a o 15.30 uroczyste Nieszpory Wielkanocne.
  4. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy skorzystali ze spowiedzi parafialnej w piątek 22 marca – przypominamy, że w Wielkim Tygodniu będzie jeszcze możliwość spowiedzi przed każdą Mszą Świętą.
  5. Zachęcamy wszystkich Parafian do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego od 25 marca przez 9 miesięcy do Bożego Narodzenia. Jest to specjalna modlitwa w intencji dzieci poczętych, których życie jest zagrożone, połączona z „10” Różańca.
  6. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych Parafian będą w poniedziałek 25 marca od 8.30, prosimy ich zgłaszać w zakrystii, kancelarii, lub telefonicznie.
  7. Zapraszamy na Drogę Krzyżową dziś niedzielę na godzinę 14.30, oraz na ostatnie Gorzkie Żale o 15.00. Podczas Gorzkich Żali będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu i wystrój kościoła na Wielkanoc. Bóg zapłać za ofiary na ten cel.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby Parafii w ubiegłą niedzielę, które wyniosły 6264 złote i 20 groszy.
  9. W przedsionku przy zakrystii są jeszcze do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne.
  10. Przygotowanie ołtarzy Grobu Pańskiego i Ciemnicy będzie w Wielką Środę po wieczornej Mszy Świętej.
  11. Kancelaria parafialna czynna będzie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w godzinach od 8.00 do 8.30. W pozostałe dni Wielkiego Tygodnia nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  12. Polecamy prasę katolicką : “Gościa Niedzielnego” “Gościa Ekstra” i “Niedzielę”.
  13. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie i bieżące informacje z życia Parafii. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.
  14. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i Świętych Patronów na Wielki Tydzień.
  15. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.
  16. Na Niedzielę Palmową i najważniejszy tydzień Roku Liturgicznego, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.