Ogłoszenia Parafialne

1. Dziś 17 niedziela zwykła. Bóg każdemu z nas dał tyle, że możemy innych uszczęśliwiać. Każdy został stworzony dla miłości, a przez to może być szczęściem i darem dla ludzi żyjących obok. Miłość jest takim dawaniem, które nie zubaża, lecz pomnaża. Potrzebujemy innych także dlatego, że tak wiele możemy dla nich uczynić. Rozmnożenie chleba przez Pana Jezusa to widzialny znak jeszcze większego obdarowania : Chrystus Pan z tych ludzi, którzy przyszli z daleka, wydobył, a następnie pomnożył ich wiarę, pozwolił na nowo dostrzec wielkość miłości. Zaspokoiwszy głód fizyczny, jednocześnie obudził w nich nieskończony głód Boga. Uczestnicząc w Eucharystii, możemy i my ten głód zaspokoić przyjmując Komunię Świętą. Dziś po każdej Mszy Świętej będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców za wstawiennictwem Świętego Krzysztofa.
  2. W związku z dużą ilością pogrzebów w naszej Parafii i zamawianych przy tej okazji intencji pogrzebowych, pragniemy poinformować rodziny naszych zmarłych Parafian, że w czasie wakacji, od 1 lipca do 31 sierpnia, będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta pogrzebowa przez księdza przebywającego aktualnie na urlopie. Jest ona podana na ogłoszeniach intencji jako druga, od poniedziałku do soboty o godzinie 7.00, a w niedziele o 8.00. Plan wszystkich pogrzebowych intencji wakacyjnych jest w gablotce parafialnej i na stronie internetowej. Zapraszamy na Msze Święte do naszego kościoła w tym tygodniu, sprawowane w następujących intencjach:
  3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – W poniedziałek 29 lipca – Wspomnienie św. Marty. – W środę 31 lipca – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. – W czwartek 1 sierpnia – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora Kościoła. Jest to pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej Parafii. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc sierpień – czas trzeźwości i abstynencji. – W piątek 2 sierpnia – Przypada pierwszy piątek miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Spowiedź od 6.30 i od 17.00. Odwiedziny chorych z Komunią Świętą od 8.30, chorych prosimy zgłaszać w zakrystii, kancelarii parafialnej, lub telefonicznie. W tym dniu z racji tzw. odpustu Porcjunkuli można uzyskać odpust zupełny, nawiedzając kościół parafialny i spełniając zwykłe warunki odpustu. – W sobotę 3 sierpnia – Pierwsza sobota miesiąca. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Pierwszosobotnie Czuwanie : 19.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie Adoracja zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. 20.00 – Litania Loretańska i Różaniec z procesją wokół kościoła ze świecami i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. 21.00 – Apel Jasnogórski.
  4. Dziś po Mszach Świętych, przy drzwiach kościoła, będzie można złożyć ofiarę do puszek na pomoc 6 rodzinom, które straciły dach nad głową podczas burzy 12 lipca tego roku. Będzie można także wpłacić ofiarę na konto Parafii, z dopiskiem “na pomoc poszkodowanym”. Numer konta : 73 8110 1023 2003 0300 6164 0001, jest na stronie internetowej. Bóg zapłać za wszelką ofiarę miłosierdzia.
  5. Zapraszamy na 41 Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 7-11 sierpnia 2024 roku. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 120 złotych, dzieci (od 3 do 12 roku życia) 60 złotych. Szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej.
  6. Jest jeszcze tylko kilka miejsc na pielgrzymkę do Kotliny Kłodzkiej w dniach 28-29 września 2024. Zapisów z kwotą zaliczki 200 zł można dokonać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Bóg zapłać” za ofiary na potrzeby naszej Parafii, złożone w ubiegłą niedzielę, w wysokości 4830 złotych i 60 groszy.
  8. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu codziennie od 8.00 do 8.30, w pierwszy piątek nieczynna. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
  9. Polecamy prasę katolicką; “Gościa Niedzielnego” i “Niedzielę”.
  10. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, intencje Mszy Świętych, ogłoszenia duszpasterskie i bieżące informacje z życia Parafii. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.
  11. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i Świętych Patronów na niedzielę i cały tydzień.
  12. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.
  13. Na Dzień Pański i nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.