Ogłoszenia Parafialne

 1. Dziś przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Bóg objawia się jako Ojciec, będący naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w tajemnicy Syna, który stał się Człowiekiem, abyśmy doświadczyli Bożej miłości. Objawia się także w osobie Ducha Świętego, aby nas doprowadzić do pełni prawdy. To On dodaje nam sił i odwagi, wzbudza w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy potrafili wyrazić nasze uwielbienie wobec Boga Trójjedynego. Dziś pierwsza niedziela czerwca – na zakończenie Mszy Świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważeniem Bożego Słowa. Po Mszy Świętej o 8.00 zmianka różańcowa. Natomiast w czasie Mszy Świętej o 10.30 dzieci klas IV będą dziękować Panu Jezusowi za cały rok przyjaźni z Nim w Komunii Świętej. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na potrzeby diecezji.
 2. Zapraszamy na Msze Święte do naszego kościoła sprawowane w następujących intencjach:
 3. LITURGICZNE OBCHODY TEGO TYGODNIA : – W poniedziałek 5 czerwca – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. – W środę 7 czerwca – Wspomnienie św. Michała Tomaszka, prezbitera i męczennika. – W czwartek 8 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Po Mszy Świętej o 10.30 wyruszy z naszego kościoła procesja Bożego Ciała do Czterech Ołtarzy, na którą zapraszamy wszystkich Parafian. Do udziału w procesji szczególnie zapraszamy poczty sztandarowe Strażaków, Górników i Ludowców, naszą Orkiestrę, Koło Gospodyń Wiejskich, Róże Różańcowe, Rycerstwo Niepokalanej, Dzieci Maryi, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci, które przyjęły w tym roku Pierwszą Komunię Świętą, młodzież do niesienia sztandarów i feretronów, panów do niesienia baldachimu. Prosimy o przygotowanie ołtarzy : przy budynku plebanii – Służbę Liturgiczną Ołtarza i Dzieci Maryi, w kościele św. Mikołaja – Koło Gospodyń, przy Domu Strażaka – OSP Polanka Wielka, przy Krzyżu Misyjnym – Rycerstwo Niepokalanej. Prosimy naszych Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. W Oktawie Bożego Ciała procesje będą w tygodniu po Mszy Świętej o 18.00, a w niedzielę o 15.30, wokół naszej świątyni. – W piątek 9 czerwca – Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy odnośnie do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 4. W ostatnim dniu maja 2023 roku, po ponad 3 latach, sprawowaliśmy Najświętszą Ofiarę i Nabożeństwo Majowe w odnowionym kościele św. Mikołaja. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia tej szczególnej Eucharystii, a zwłaszcza panu kościelnemu Markowi, panu organiście Piotrowi, pani Krystynie Sitko, panom Rafałowi Jaszczykowi, Stanisławowi Kuśmierzowi, Józefowi Drabczykowi i Edwardowi Mąkini, Służbie Liturgicznej, Dzieciom Maryi i wszystkim, którzy wzięli udział w Nabożeństwie.
 5. Pragnę poinformować, że w maju 2023 roku na dokończenie renowacji kościoła św. Mikołaja, do kopert 5 rodzin złożyło ofiarę w wysokości 1400 złotych, a na konto 13 rodzin wpłaciło 2500 złotych. Rodziny porządkujące kościół z ul. Słonecznej złożyły ofiarę w wysokości 140 złotych. Razem daje to 4040 złotych. Do Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej na kościoły drewniane wpłaciłem 10000 złotych. Do wpłacenia pozostaje nam jeszcze 50000 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i prosimy o ofiary na ten cel, które można składać do kopert, na konto, lub do skarbonki z napisem “Ofiary na renowację kościoła św. Mikołaja”, przy głównych drzwiach naszej świątyni. Pragnę także poinformować, że od 1 czerwca 2023 roku, z rekomendacji naszej Parafii, opieki nad naszą zabytkową świątynią we współpracy z Beskidzkim Muzeum Rozproszonym Diecezji Bielsko-Żywieckiej, podjęła się Pani Krystyna Sitko.
 6. Zakończył się już sezon grzewczy 2022/2023. W tym czasie na ogrzewanie kościoła i salek węglem do połowy stycznia 2023 roku, zostało wydane 15050 złotych, a ogrzewanie gazem wyniosło 13193 złote – w sumie 28243 złote. Na ogrzewanie gazowe plebanii zostało przeznaczone 12036 złotych i 70 groszy. Jednocześnie na energię elektryczną na oba kościoły i wszystkie budynki parafialne zostało wydane 7607 złotych i 30 groszy. Ogółem nasza Parafia wydała na te cele 47887 złotych. Przejście na ogrzewanie gazowe kościoła i salek to koszt 30637 złotych. W sumie daje to 78524 złote. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które składały ofiary na te potrzeby naszej Parafii.
 7. Kancelaria parafialna czynna będzie w tym tygodniu codziennie od 8.00 do 8.30, a w piątek, zwłaszcza w sprawach małżeńskich, od 16.00 do 18.00. W pilnych sprawach prosimy o kontakt na mobilne numery parafialne : 504730816, 518819714.
 8. Polecamy prasę katolicką; “Gościa Niedzielnego”, “Niedzielę” i nowy “Magazyn Niedzieli”.
 9. Polecamy nowy numer naszej parafialnej gazetki „Nicolaus”, w której znajdują się tekst Ewangelii na niedzielę, Intencje Mszy Świętych, Ogłoszenia Duszpasterskie, oraz lista Solenizantów na ten tydzień – w ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę. Bóg zapłać za wsparcie prowadzenia gazetki. Zachęcamy także do odwiedzenia strony internetowej.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Eucharystii, naszym Parafianom i Gościom, za wspólną modlitwę i życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, Świętego Józefa i naszych Świętych Patronów na każdy dzień.
 11. Modlitwa do Świętego Michała Archanioła.
 12. Na Dzień Pański i nowy tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.