POMOC DLA UKRAINY

Wszystkich nas dotknęła tragedia narodu ukraińskiego w minionych dniach. Dlatego jako wspólnota parafialna możemy zaangażować się w pomoc dla dotkniętych tragedią wojny. W czasie nabożeństwa 40 godzinnego i Środy Popielcowej oraz przez cały czas Wielkiego Postu możemy wesprzeć naród ukraiński na dwa sposoby:

• finansowo przez wrzucenie ofiary do puszki z napisem „Pomoc dla Ukrainy”
  • materialnie przez wrzucenie do pojemnika obok stolika z prasą następujących produktów: śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), materace, peleryny przeciwdeszczowe, środki pielęgnacyjne i higieniczne, ręczniki papierowe i z mikrofibry wielorazowe naczynia kuchenne, głębokie naczynia, środki antyseptyczne, maseczki wielorazowe, plastry, bandaże. Szczegóły na ulotkach na stoliku z prasą. „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.
  • Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej prosi o przyjmowanie i przekazywanie darów rzeczowych zgodnie z poniższym wykazem:
  • woda pitna w zgrzewkach;
  • artykuły żywnościowe z długim terminem ważności (suche, puszki);
  • poduszki, kołdry, pościel;
  • materace, śpiwory, koce, karimaty;
  • środki medyczne i higieniczne;
  • pompy infuzyjne;
  • ciepła odzież, bielizna – wyłącznie nowa!
  • artykuły dla dzieci i niemowląt (mleko w proszku, chusteczki nawilżane pampersy, środki pielęgnacyjne, ubrania, słodycze wysokokaloryczne).

Zaproszenie Biskupa Bielsko-Żywieckiego na Międzyreligijny Marsz Solidarności z Ukrainą oraz modlitwę w intencji pokoju.

Serdecznie zapraszam, wszystkich wiernych świeckich, siostry zakonne, zakonników oraz księży na międzyreligijne spotkanie i modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie i Świecie.

Spotykamy się na Placu Bolesława Chrobrego w Bielsku-Białej, w sobotę 5 marca, o godzinie 19:30.

Spotkanie rozpoczniemy ekumeniczną modlitwą, a następnie przejdziemy w cichym marszu solidarności z Ukrainą oraz jej obywatelami do Katedry Świętego Mikołaja, w której będę przewodniczył Mszy świętej w intencji pokoju. Na zakończenie odśpiewamy wspólnie Suplikacje.

Oczekując na spotkanie i wspólną modlitwę,

Wasz biskup Roman Pindel