List duszpasterski do Parafian na Wielkanoc 2021

Polanka Wielka 04.04.2021

LIST DUSZPASTERSKI NA WIELKANOC 2021 ROKU

Umiłowani w Chrystusie ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Bracia i Siostry, Drodzy Parafianie!

  1. „Wesoły nam dzień dziś nastał, którego z nas każdy żądał, tego dnia Chrystus zmartwychwstał, Alleluja, Alleluja!”
  2. Słowa tej staropolskiej pieśni wielkanocnej, uświadamiają nam, że celem naszego życia tu na ziemi jest radość i wesele przebywania ze Zmartwychwstałym Zwycięzcą śmierci piekła i Szatana. Aby przeżywać tę radość w pełni, musieliśmy towarzyszyć Panu Jezusowi w Jego męce i śmierci, przeżywając Wielki Post i obchodząc celebracje Świętego Triduum Paschalnego.
  3. Podobnie jest w naszym życiu – obecnie wiele rodzin naszej Parafii przeżywa swoją krzyżową drogę – zostało dotkniętych chorobą, a nawet śmiercią swoich bliskich. Niestety jeszcze więcej rodzin zostało dotkniętych chorobą i śmiercią duszy – tak wielu naszych Parafian od wielu miesięcy, a może i lat nie korzysta z uzdrawiającej mocy Sakramentów Świętych.
  4. Nas, jako duszpasterzy zatroskanych przede wszystkim o Wasze zbawienie, ale również o wszelkie Wasze dobro, szczególnie boli wszystko co oddala Was od Boga, czy utrudnia z Nim spotkanie, co powoduje cierpienie dzieci, rodziców i dziadków.
  5. Toteż zapraszamy wszystkich Parafian do szczególnej modlitwy w intencji chorych na duszy i na ciele. Prośmy miłosiernego Boga odmawiając codziennie w Godzinie Miłosierdzia, czyli o 15.00, w naszych domach Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji wszystkich Parafian potrzebujących naszego modlitewnego wsparcia. Zachęcamy także do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  6. Dziękujemy wszystkim członkom Rodziny Parafialnej za troskę o potrzeby Wspólnoty Kościoła, zwłaszcza za wsparcie renowacji kościoła św. Mikołaja, i prosimy o zaangażowanie w to dzieło na przyszłość.
  7. Wszystkim Parafianom na czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy zdrowia duszy i ciała, doświadczania miłosiernej troski Trójcy Przenajswiętszej, oraz opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów, szczególnie Świętego Mikołaja. Chrystus zmartwychwstał – prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Duszpasterze Parafii Świętego Mikołaja w Polance Wielkiej :

Ksiądz Mieczysław Piela Proboszcz

Ksiądz Jarosław Jarco Wikariusz